Вибір та встановлення світлодіодних LED стрічок

Вибір і встановлення led стрічки
Вибір та встановлення світлодіодних LED стрічок

Світлодіодні стрічки — це дуже поширений спосіб підсвічування меблів, стель, стін тощо. Попри те, що монтаж лед стрічок не потребує тяжких зусиль, адже стрічка має клейку сторону, все ж потрібно знати як правильно їх встановлювати. У цьому матеріалі ми детальніше розповімо про вибір та встановлення світлодіодних стрічок, аби ви легко могли зробити свою оселю комфортною та затишною.

Лед стрічка 1
Лед стрічка 1

Як вибрати лед стрічки для різних цілей

В першу чергу поговорімо про вибір світлодіодних стрічок. Для того, щоб обрати стрічку правильно, спочатку потрібно визначитись із тим, які вони бувають та для чого вона нам потрібна.

Отже, світлодіодні стрічки можна поділити за:

  • Типом світлодіодів — найчастіше це SMD 3528 або SMD5050.
  • Кольором світіння — стрічки бувають одноколірними та багатоколірними. Одноколірна led стрічка може світитись білим, жовтим, синім, червоним або зеленим кольором. Для багатоколірної стрічки потрібен пульт. Можна зробити контролер для світлодіодної стрічки своїми руками. Також стрічка може мати димер для керування яскравістю або ж температурою світіння.
  • Щільністю діодів — найпопулярніші стрічки мають щільність 30, 60 чи 120 діодів на 1 метр.
  • Ступенем захисту — рівень захисту позначається на стрічці числом IP. Чим вище значення, тим вищий захист від вологи та пилу. Стрічки бувають герметичними (IP від 65) та негерметичними (IP до 33). Аби обрати стрічку для вулиці, варто обирати виріб із найвищим показником IP. Зазвичай це лед стрічка в силіконі.
  • Напругою — найчастіше лед стрічки працюють від напруги 5, 12 та 24 Вт. Аби підключити світлодіодну стрічку до 220 вольт потрібен додатково блок живлення.

Знаючись на типах світлодіодних стрічок, обрати необхідну вам вже буде легше, проте варто ще зрозуміти в якій сфері ви збираєтесь застосовувати led стрічку. Наприклад, якщо стрічка буде використовуватись вдома як підсвітка стелі по периметру, акцентне підсвічування меблів, текстур стін і т.д., то вам підійде лед стрічка з низьким світловим потоком. Такі стрічки можна використовувати як додаткове світло чи нічник.

Також для декоративного підсвічування можна обрати яскраву світлодіодну стрічку, яку можна буде використовувати і як основне світло.

Надяскраві стрічки підійдуть для основного та декоративного освітлення. Найчастіше вони використовуються для підсвітки реклам, архітектурних об’єктів, різноманітних вітрин тощо.

💡 Аби вдало підібрати яскравіть стрічки для вашого дому, радимо спочатку провести розрахунок потужності світлодіодної стрічки, яку ви збираєтесь придбати.

Якщо вам потрібна стрічка із динамічним ефектом, то зверніть увагу на конструкції «рухливі вогні». А відеострічки дозволять вам завдяки індивідуальному управлінню, отримати певне зображення.

led стрічка в силіконі для вологих приміщень 2
led стрічка в силіконі для вологих приміщень 2

Декілька порад по вибору та використанню стрічок для дому:

  1. Для спальних кімнат краще обирати стрічки, що мають неяскраве світіння, аби не викликати роздратування нервової системи. Також краще уникати стрічок з миготінням.
  2. Використовуйте стрічки із приглушеним світінням як нічник. Це стане чудовим варіантом для дитячої кімнати.
  3. Обирайте для дому спокійні кольори та уникайте червоного.
  4. Якщо світлодіодна стрічка потрібна для функціонального освітлення (робочі зони, сходи і т.д.), то краще зупинитись на більш яскравих варіантах.
  5. Аби продовжити життя своєї лед стрічки, а також зробити світло рівномірнішим, кріпіть стрічки на алюмінієвий профіль.
  6. Чим вища потужність лед стрічки, тим більше енергії вона споживатиме.

Як встановити LED стрічки та які інструменти для цього потрібні

Перш ніж перейти до процесу встановлення, пропонуємо ознайомитися зі списком інструментів, які знадобляться вам для підключення стрічки:

  1. Декілька відрізків дроту невеликих розмірів. Дроти знадобляться, аби з’єднати шматки нашої лед стрічки
  2. Ножиці. Завдяки цьому інструменту можна перерізати стрічку на декілька частин. Але варто пам’ятати, що різати стрічку можна виключно по спеціальних мітках.
  3. Паяльник, щоб приєднати проводи один до одного.
  4. Щось для зачистки проводів, наприклад, канцелярський ніж чи різак.

💡 Важливо! Підключення світлодіодної стрічки до 220 без блоку живлення неможливе.

світлодіодна стрічка для встановлення 3
світлодіодна стрічка для встановлення 3

Варто також пам’ятати, що для підключення RGB стрічки знадобиться контролер. Контролери та димери підключаються до лед стрічки та трансформатора. При підключенні такої стрічки особливу увагу приділіть дротам — їх потрібно підключити правильно.

Крім електромережі, можна підключити лед стрічку до юсб. Такий варіант буде досить зручним, наприклад, за відсутності світла, адже тоді стрічка буде працювати від повербанку. Також, як автономе джерело світла підійде лед стрічка на батарейках.

Підключивши стрічку до блоку живлення, можна переходити до монтажу. Завдяки клейкій основі, монтаж лед стрічки можна провести досить легко, варто лише заздалегідь обрати поверхню, обережно зняти захисний папір та приклеїти стрічку.

💡 Радимо підготувати поверхню перед поклейкою. Для цього очистьте поверхню від пилу та знежирте її. Також при наклеюванні уникайте різких вигинів (до 2 см), аби не зашкодити стрічці.

Ще один спосіб монтажу — закріплення в алюмінієвому профілі. Такий варіант підійде для поверхонь, що доступні до контакту з тілом, наприклад, столи або підлога.

Як використовувати світлодіодні стрічки для підсвічування та покращення атмосфери в приміщенні

LED стрічки здатні зробити атмосферу в приміщенні дуже затишною, романтичною, святковою абощо. Крім цього стрічками можна підсвітити певні зони, задля зручнішого користування ними. Для досягнення будь-якого із цих ефектів,  існує дуже багато способів застосування світлодіодних стрічок. Поговорімо про найпопулярніші з них.

Ефектне підсвічування на кухні

Лед стрічка на кухню — це завжди виграшний варіант. Кухня підсвічена діодними стрічками виглядає дуже стильно, і до того ж є дуже зручною. Наприклад наклеївши стрічку під кухонні шафи, можна додатково освітлити робочу зону на стільниці та створити цікавий інтер’єр. Також на кухні можна підсвітити кухонний острів.

led стрічки для кухні 4
led стрічки для кухні 4

Підсвічування стелі, підлоги та сходів

Дуже популярний варіант, який часто застосовують у вітальнях — підсвічування стелі. Це зробить кімнату стильною, затишною та атмосферною. Гарною ідеєю буде зробити нішу, куди можна буде заховати лед стрічку, аби її не було видно.

Так само часто led стрічками підсвічують підлогу та сходи. Це не тільки красиво, але і дуже зручно. Наприклад підсвітити можна підлогу в коридорі чи будь-які сходи в домі. А обравши світлодіодну стрічку з датчиком руху, можна не перейматись її вмиканням і вимиканням, адже вона буде спрацьовувати від ваших рухів і вимикатись за їх відсутності.

Виділення меблів або стін

Також за допомогою led стрічки можна візуально зробити «легшими»  масивні меблі або ж просто підкреслити їх дизайн.

підсвічування лед стрічкою стін та стелі 5
підсвічування лед стрічкою стін та стелі 5

Якщо стіни у вашому домі мають яскраво виражені текстури, то радимо спробувати виділити їх лед стрічкою. Наприклад так можна підсвітити цегляну стіну. Також це чудовий варіант для акцентування різних геометричних форм на стінах.

Підсвічування зон з телевізором та дзеркалом

Ще один стильний варіант — це підсвічування різноманітних зон у квартирі чи будинку. Найпопулярнішою зоною для вітальні є зона з телевізором. Стрічку можна поклеїти за телевізором, що створюватиме красиве підсвічування. Так само можна виділити електричний камін абощо.

led стрічка за телевізором 6
led стрічка за телевізором 6

Для спальні гарним рішенням буде підсвітити зону з приліжковими тумбами або узголів’я ліжка. Такий варіант може цілком замінити настінні бра, а приглушені відтінки можна використовувати як нічник.

У ванній кімнаті зазвичай підсвічуються дзеркала. Це не лише цікаво виглядає, але і робить процес догляду за обличчям значно простішим та комфортнішим. Але пам’ятайте, що для місць із підвищеною вологістю, таких як ванна, потрібен високий рівень IP, наприклад, IP65.